Państwo i prawo w czasach COVID-19 – Wolny Dostęp

tm/ 23 lipca, 2020/ Uncategorized/ 1 comments

Zapraszamy do pobrania wieloautorskiej monografii naukowej “Państwo i prawo w czasach COVID-19” pod red. Kamila Stępniaka. Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja przyczyni się do szerzenia wiedzy w zakresie funkcjonowania państwa i prawodawstwa w czasach pandemii.

Jeśli cytujesz – koniecznie zaznacz czyje to dzieło. Recenzja naukowa: Dr Adam Drozdek.

Z wprowadzenia:

Monografia naukowa „Państwo i prawo w czasach COVID-19” to próba naukowej odpowiedzi na pytanie o wpływ pandemii na działalność: ludzi, wspólnot, społeczeństwa, państwa i organizacji międzynarodowych z jednoczesną refleksją dotyczącą ich dotychczasowej efektywności. Okazuje się bowiem, że istniejące paradygmaty: instytucjonalne czy prawne mogą (a może nawet muszą) ulegać pewnemu przeobrażeniu i modyfikacji poprzez ich weryfikację spowodowaną walką z koronawirusem. Autorzy niniejszej monografii starają się odpowiedzieć na pytanie o to jak państwo i prawo poradziło sobie z pandemią oraz jak można przygotować się na nią w przyszłości. Żywimy nadzieję, że publikacja ta będzie ważnym głosem naukowego rozsądku w dyskursie na temat SARS-CoV-2 i jednocześnie będzie remedium na pojawiające się głosy populistyczne i irracjonalne próbujące dyskredytować dotychczasowy dorobek nauki.

                                                                                  Kamil Stępniak

1 Comment

  1. Pingback: Państwo i prawo w czasach COVID-19 – Artur M. Lorek

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

I accept that my given data and my IP address is sent to a server in the USA only for the purpose of spam prevention through the Akismet program.More information on Akismet and GDPR.

*
*