Finanse publiczne i podatki w czasie pandemii COVID-19
Zapraszamy do publikacji swoich tekstów i analiz w wyjątkowej publikacji naukowej pt. „Finanse publiczne i podatki w czasie pandemii COVID-19” pod red. dr. Adama Drozdka. Problematyka związana z prawem podatkowym to jeden z najdonioślejszych problemów związanych z koronawirusem. Dlatego też chcielibyśmy zaprosić wszystkich Autorów do podzielenia się refleksją naukową na niniejszy temat.
W monografii chcemy poruszyć aspekty związane z prawem finansowym jego działami, w szczególności z prawem podatkowym, dewizowym, celnym oraz bankowym w czasach COVID. Oprócz zagadnień prawnych, chcemy aby publikacja była kompendium wiedzy praktycznej i teoretycznej na temat obciążeń publiczno-prawnych oraz mechanizmów finansowych i podatkowych, które dotyczą obywateli. Dlatego też do publikacji zapraszamy nie tylko prawników, ale także finansistów, osoby zajmujące się księgowością, doradców podatkowych, a także wszystkich zainteresowanych tematyką systemu prawa finansowego. Publikacja zostanie wydana pod redakcją naukową dra Adama Drozdka.
W monografii będziemy chcemy poruszyć m.in. tematy dotyczące działów:
– prawo finansowe,
– prawo podatkowe materialne i procesowe,
– prawo celne,
– prawo dewizowe,
– publiczne prawo bankowe,
– międzynarodowe prawo finansowe,
– postępowanie karno-skarbowe.
Nie jest to katalog zamknięty, a jedynie propozycje obszarów publikacji. Wydawnictwo otwarte jest na propozycję innych tematów z zakresu szeroko rozumianego prawa finansowego i podatkowego w czasach COVID.
Redaktor naukowy:
Dr Adam Drozdek – doktor nauk prawnych; wykładowca akademicki – adiunkt w Katedrze Polityk Regulacyjnych Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie; agent celny; adwokat, członek Izby Adwokackiej w Warszawie, Komisji Nauk Prawnych i Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk o/Katowice, Stowarzyszenia Badań nad Źródłami i Funkcjami Prawa „Fontes” oraz Stowarzyszenia Centrum Informacji i Organizacji Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego Krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Ceniony specjalista w zakresie prawa celnego i podatku akcyzowego. Autor i współautor wielu publikacji naukowych i komentarzy z zakresu prawa celnego, podatków pośrednich (podatku VAT oraz podatku akcyzowego), prawa karno-skarbowego oraz ekspertyz sporządzanych na zlecenie instytucji państwowych i samorządowych.
Autorów zainteresowanych publikacją zapraszamy do przesyłania abstraktów tekstów do 1800 znaków ze spacjami. Termin nadsyłania abstraktów to 26 lipca 2020 roku. Po tym terminie każdy Autor otrzyma odpowiedź o kwalifikacji tekstu do druku. Cały tekst (do 40 000 znaków ze spacjami) będzie należało przesłać do dnia 23 sierpnia 2020 r. Planowo monografia ukaże się w październiku 2020 r.
W razie potrzeby po pozytywnej recenzji będzie istniała możliwość uzyskania zaświadczeniu o przyjęciu do druku.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem:
Obecnie za publikację rozdziału w recenzowanej monografii naukowej wydanej przez nasze wydawnictwo przysługuje 5 pkt. MNiSW. Jest to podstawa do ubiegania się o stypendia naukowe, wyróżnienia uczelniane, granty oraz poszerzanie swojego dorobku naukowego.
Publikacja będzie miała nadany nr ISBN, a każdy autor otrzyma zaświadczenie o publikacji oraz 2 egzemplarze autorskie książki. Koszt publikacji tekstu w monografii zbiorowej to 200 zł.
Wymogi edytorskie zostaną przesłane Autorom w osobnym mailu, po zakwalifikowaniu tekstu do druku.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem: