Kurs: Dostęp do informacji publicznej w praktyce

Tm/ 14 kwietnia, 2021/ Kursy/ 0 comments

Zapraszamy wszystkich prawników i studentów prawa na wyjątkowe warsztaty pt. Dostęp do informacji publicznej w praktyce. Zajęcia odbywają się online (MS Teams) i są prowadzone przez Dr Katarzynę Myślińską (starszą asystentkę sędziego WSA w Krakowie oraz wykładowczynię Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego). Kurs jest certyfikowany, co pozwala wzbogacić swoje CV oraz nabyć praktyczne umiejętności.

Kiedy odbędą się warsztaty?
Poniedziałek – 26.04.2021 w godz. 18-21.

O czym będzie mowa?
Przedmiotowe szkolenie będzie przydatne dla wszystkich osób zainteresowanych praktycznym aspektem zastosowania ustawy o dostępie do informacji publicznej przy uwzględnieniu orzecznictwa sądów administracyjnych w tym przedmiocie.

1/ Pojęcie informacji publicznej
2/ Zakres prawa do informacji publicznej
3/ Ustawowe ograniczenia prawa do informacji publicznej
4/ Obowiązek udostępnienia informacji publicznej
5/ Formy udostępniania informacji publicznej
6/ Procedura udostępniania informacji publicznej
7/ Odmowa udostępnienia informacji publicznej
8/ Skarga do sądu administracyjnego
9/ Orzecznictwo sądowe w sprawach o udostępnianie informacji publicznej

Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 149 zł.

Jak wziąć udział w warsztatach?
Napisz e-mail na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach. Jeśli potrzebujesz fakturę, również o tym koniecznie napisz.
Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego.

Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku 19 kwietnia 2021 do końca dnia – lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona.

  •  

Osoba prowadząca:
Dr Katarzyna Myślińska – stopień naukowy doktora nauk prawnych w dyscyplinie prawo, rozprawa doktorska pt. „Kształtowanie się procedury administracyjnej w Polsce w latach 1928 – 1960”, wykładowca prawa administracyjnego oraz prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, starszy asystent sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Krakowie, wcześniej asystent sędziego w Naczelnym Sądzie Administracyjnym.

Jak to działa?
Zgłaszasz swój udział; 2. Otrzymujesz dane do zapłaty i uiszczasz ją we wskazanym terminie; 3. W poniedziałek (26.04) do godz. 15 dostajesz na wskazany adres e-mail link webinaru; 4. Tego samego dnia o godz. 18 spotykamy się na warsztatach i do godz. 21 prowadzimy intensywne prace i dyskusje nad przedmiotowym tematem.

Czy dostanę certyfikat?
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat na wskazany przez siebie adres e-mail. Można również zgłosić chęć otrzymania certyfikatu w wersji papierowej.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*