Kurs: Jak zdobyć granty na badania?

Tm/ 4 maja, 2021/ Kursy/ 0 comments

Zapraszamy na certyfikowany kurs online pt. „Jak zdobyć granty na badania?”. Zajęcia odbywają się online (MS Teams) i są prowadzone przez specjalistę konstruowania wniosków do NCN oraz kierownika projektów dr. Piotra Alexandrowicza. Kurs pozwala nabyć praktyczne umiejętności zapoznania się z możliwością otrzymania finansowania badań oraz metodyki składania poszczególnych wniosków ze szczególnym uwzględnieniem panelu HS.

Kiedy odbędzie się kurs?
Czwartek – 13.05.2021 w godz. 18:30-21:30

O czym będzie mowa?
Kluczową instytucją finansującą badania podstawowe w Polsce jest Narodowe Centrum Nauki, które ogłasza wiele konkursów na projekty naukowe realizowane przez naukowców na wszystkich etapach kariery. Szkolenie poświęcone będzie kompleksowemu przedstawieniu planowania projektu badawczego przeznaczonego do finansowania w ramach konkursów Narodowego Centrum Nauki (takich jak np. Preludium, Opus czy Sonata). Spotkanie dedykowane jest w szczególności dla osób planujących składać wnioski z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, a zwłaszcza z zakresu nauk prawnych (panel HS5 w NCN). Szkolenie będzie podzielone na dwie części obejmujące m.in. następujące kwestie:
I. Od czego zacząć? (oferta NCN i dobór konkursu NCN, kryteria oceny wniosków, pomysł, badania wstępne, szczegółowa analiza struktury i zawartości opisów projektu).
II. Wniosek krok po kroku (informacje podstawowe, streszczenie, streszczenie pop-nau, plan badań, zespół badawczy, ankieta dorobku, kwestie etyczne, zarządzanie danymi, wynagrodzenia i stypendia, aparatura, inne koszty, Open Access).
Szkolenie ma pomóc w odpowiedzi na takie pytania jak: który konkurs NCN wybrać dla siebie? Na co zwrócić uwagę w ogłoszeniu konkursu? Jak zaprezentować konkurencyjny opis projektu? Jak na ocenę wniosku wpływają jego poszczególne elementy? Jak przygotować spójny wniosek?

Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 139 zł.

Jak wziąć udział w warsztatach?
Zgłoś się poprzez formularz:

  •  

Możesz również napisać wiadomość na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach. Jeśli potrzebujesz fakturę, również o tym koniecznie napisz.

Na zgłoszenia czekamy do niedzieli 9 maja 2021 do końca dnia – lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona.

Osoba prowadząca:
Piotr Alexandrowicz –
doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne (UAM, 2019), absolwent prawa (UAM, 2015), teologii w ramach studiów międzykierunkowych (UAM, 2015) oraz prawa kanonicznego (UKSW, 2017), kierownik projektów naukowych finansowanych w ramach konkursów Diamentowy Grant (MNiSW) oraz Preludium i Sonatina (NCN), były pracownik Centrum Wsparcia Projektów UAM jako Koordynator Zespołu w Sekcji Operacyjnej, autor publikacji naukowych z zakresu historii prawa i prawa kanonicznego.

Jak to działa?
1. Zgłaszasz swój udział; 2. Otrzymujesz dane do zapłaty i uiszczasz ją we wskazanym terminie; 3. W czwartek (13.05) do godz. 15 dostajesz na wskazany adres e-mail link webinaru; 4. Tego samego dnia o godz. 18:30 spotykamy się na warsztatach i do godz. 21:30 prowadzimy intensywne prace i dyskusje nad przedmiotowym tematem.

Czy dostanę certyfikat?
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat na wskazany przez siebie adres e-mail. Można również zgłosić chęć otrzymania certyfikatu w wersji papierowej.

Gdzie odbędą się warsztaty i jaką będą miały formę?
Warsztaty będą webinarem (seminarium prowadzone za pomocą technologii webcast) i będą miały interaktywną formę (będziemy się widzieli i słyszeli).

Warsztaty będą prowadzone online, co znaczy, że każdy słuchacz będzie miał kontakt z prowadzącym.

Zapraszamy również do kontaktu pod adresem: kontakt@think-make.pl

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*