Kurs: Odpowiedzialność cywilna za błąd medyczny

Tm/ 15 marca, 2021/ Kursy/ 0 comments

Serdecznie zapraszamy na kurs online skierowany do wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami z zakresu prawa medycznego. Szkolenie pt. „Odpowiedzialność cywilna za błąd medyczny” odbędzie się we wtorek 30 marca w godz. 18:30-21:00. Kurs jest certyfikowany, co pozwala wzbogacić swoje CV oraz nabyć praktyczne umiejętności.

Kiedy odbędą się warsztaty?
Wtorek– 30.03.2021 w godz. 18:30-21:00.

O czym będzie mowa?
Problematyka odpowiedzialności lekarza za tzw. błąd medyczny od zawsze budziła zainteresowanie ze strony osób wykonujących zarówno medyczny, prawników jak i osób prowadzących podmioty lecznicze. Niezwykle trudno ustalić, kiedy w danych okolicznościach można mówić o popełnieniu błędu medycznego. Po dziś dzień toczą się sprawy przed sądami powszechnymi, w których powoływani są biegli właśnie na okoliczność wskazania czy do błędu medycznego doszło.

Dlatego podczas szkolenia zaprezentowane zostaną następujące zagadnienia:

  • definicja błędu medycznego;
  • odpowiedzialność cywilna za błąd medyczny
  • odpowiedzialność cywilna za błąd medyczny w czasie pandemii SARS-CoV-2
  • lekarz jako świadek albo strona postępowania cywilnego

Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 149 zł.

Jak wziąć udział w warsztatach?
Napisz e-mail na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach. Jeśli potrzebujesz fakturę, również o tym koniecznie napisz.
Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego (poniżej)

Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku 22 marca 2021 do końca dnia. Liczba miejsc jest ograniczona.

  •  

Osoba prowadząca:
Dr Agnieszka Wojcieszak – doktor w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie prawo. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Prawa medycznego i bioetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie uczestniczka studiów podyplomowych w zakresie Zarządzanie w opiece zdrowotnej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Autorka publikacji z zakresu prawa cywilnego materialnego, prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa medycznego. Członek Polskiego Towarzystwa Bioetycznego oraz The European Association of Health Law. Mediator sądowy przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu i we Wrocławiu. Współpracuje z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu.

Gdzie odbędą się warsztaty i jaką będą miały formę?
Warsztaty będą webinarem (seminarium prowadzone za pomocą technologii webcast) i będą miały interaktywną formę (będziemy się widzieli i słyszeli).

Warsztaty będą prowadzone online, co znaczy, że każdy słuchacz będzie miał kontakt z prowadzącym.

Jak to działa?
1. Zgłaszasz swój udział; 2. Otrzymujesz dane do zapłaty i uiszczasz ją we wskazanym terminie; 3. We wtorek (30.03) do godz. 15 dostajesz na wskazany adres e-mail link webinaru; 4. Tego samego dnia o godz. 18:30 spotykamy się na warsztatach i do godz. 21 prowadzimy intensywne prace i dyskusje nad przedmiotowym tematem.

Czy dostanę certyfikat?
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat na wskazany przez siebie adres e-mail. Można również zgłosić chęć otrzymania certyfikatu w wersji papierowej.

Masz pytania? Napisz: kontakt@think-make.pl

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*