Kurs: odpowiedzialność karna i zawodowa za błąd medyczny
Zapraszamy na certyfikowany kurs online pt. „Odpowiedzialność karna i zawodowa za błąd medyczny”. Jest to wydarzenie, które przygotuje słuchaczy do praktycznego postępowania w sprawach karnych w zakresie odpowiedzialności za błąd medyczny oraz odpowiedzialności zawodowej medyków. Zajęcia odbywają się online (MS Teams) i są prowadzone przez specjalistę prawa karnego dr. Arkadiusza Tomczyka. Kurs jest certyfikowany, co pozwala wzbogacić swoje CV oraz nabyć praktyczne umiejętności.
Kiedy odbędzie się kurs?
Wtorek – 14.12.2021 w godz. 18:00-21:00.
O czym będzie mowa?
I. Wprowadzenie
1. Problemy natury definicyjnej;
2. Rodzaje błędów medycznych;
II. Odpowiedzialność karna za błąd medyczny
1. Analiza przepisów części szczególnej Kodeksu karnego w kontekście odpowiedzialności za błąd medyczny;
2. „Klauzula dobrego Samarytanina”- ochrona prawna personelu medycznego, czy chaos interpretacyjny?
3. Orzecznictwo Sądu Najwyższego i sądów powszechnych w sprawach karnych na gruncie błędów medycznych;
III. Odpowiedzialność zawodowa za błąd medyczny
1. podstawy odpowiedzialności dyscyplinarnej i zawodowej za błąd medyczny przedstawiciela zawodu medycznego;
2. przebieg postępowania w przedmiocie odpowiedzialności – etapy postępowania, organy postępowania, kary;
3. postępowanie odwoławcze w przedmiocie odpowiedzialności;
4. obrona w postępowaniu w przedmiocie odpowiedzialności;
Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 149 zł.
Jak wziąć udział w warsztatach?
Napisz e-mail na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach. Jeśli potrzebujesz fakturę, również o tym koniecznie napisz. Możesz skorzystać również z poniższego formularza.
Osoba prowadząca:
Dr Arkadiusz Tomczyk. Doktor nauk prawnych, absolwent Wydziału Prawa i Administracji, Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, autor publikacji dotyczących problematyki broni palnej, związanych z nią wykroczeń oraz prawa łowieckiego. Stopień naukowy doktora nauk prawnych uzyskał w 2019 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wśród zainteresowań naukowych wyróżnić można prawo karne materialne, ze szczególnym uwzględnieniem przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu.
Jak to działa?
1. Zgłaszasz swój udział; 2. Otrzymujesz dane do zapłaty i uiszczasz ją we wskazanym terminie; 3. We wtorek (14.12) do godz. 15 dostajesz na wskazany adres e-mail link webinaru; 4. Tego samego dnia o godz. 18:00 spotykamy się na warsztatach i do godz. 21:00 prowadzimy intensywne prace i dyskusje nad przedmiotowym tematem.
Czy dostanę certyfikat?
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat na wskazany przez siebie adres e-mail. Można również zgłosić chęć otrzymania certyfikatu w wersji papierowej.
Gdzie odbędą się warsztaty i jaką będą miały formę?
Warsztaty będą webinarem (seminarium prowadzone za pomocą technologii webcast) i będą miały interaktywną formę (będziemy się widzieli i słyszeli).
Warsztaty będą prowadzone online, co znaczy, że każdy słuchacz będzie miał kontakt z prowadzącym.