Kurs: Odpowiedzialność za błąd medyczny

Tm/ 20 listopada, 2020/ Kursy, Uncategorized/ 0 comments

Zapraszamy medyków, prawników oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką na certyfikowany kurs online. Zajęcia odbywają się online (MS Teams) i są prowadzone przez dr Agnieszkę Wojcieszak – prawniczkę, specjalistkę z zakresu prawa medycznego, wykładowczynię akademicką. Kurs jest certyfikowany, co pozwala wzbogacić swoje CV oraz nabyć praktyczne umiejętności, w szczególności w zakresie dochodzenia odpowiedzialności cywilnej za błąd medyczny.

Problematyka odpowiedzialności pracownika medycznego (w tym lekarza) za tzw. błąd medyczny (błąd w sztuce lekarskiej) od zawsze budziła zainteresowanie ze strony osób wykonujących zarówno medyczny, prawników, jak i osób prowadzących podmioty lecznicze. Niezwykle trudno ustalić, kiedy w danych okolicznościach można mówić o popełnieniu błędu medycznego. Kurs pozwoli nabyć kompetencje dotyczące ustalenia powstania błędu medycznego jak i dochodzenia odpowiedzialności za niego (lub obrony przed taką odpowiedzialnością).

Kiedy odbędą się warsztaty?
Poniedziałek – 7.12.2020 w godz. 18-21.

O czym będzie mowa?

  • definicja błędu medycznego (błędu w sztuce lekarskiej);
  • kwestia odpowiedzialności cywilnej za błąd medyczny oraz odpowiedzialności za błąd medyczny w czasie pandemii SARS-CoV-2.
  • nauka na praktycznych przykładach, czyli stany faktyczne, w których lekarz dopuścił się popełnienia błędu skutkującego jego odpowiedzialnością cywilną.

Gdzie odbędą się warsztaty i jaką będą miały formę?
Warsztaty będą webinarem (seminarium prowadzone za pomocą technologii webcast) i będą miały interaktywną formę (będziemy się widzieli i słyszeli).

Warsztaty będą prowadzone online, co znaczy, że każdy słuchacz będzie miał kontakt z prowadzącym.

Jak wziąć udział w warsztatach?
Napisz e-mail na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach. Jeśli potrzebujesz fakturę, również o tym koniecznie napisz.
Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego (poniżej)

Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku 30 listopada 2020 do końca dnia – lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona.

Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 139 zł.

Osoba prowadząca:

Dr Agnieszka Wojcieszak – doktor w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie prawo. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Prawa medycznego i bioetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie uczestniczka studiów podyplomowych w zakresie Zarządzanie w opiece zdrowotnej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Autorka publikacji z zakresu prawa cywilnego materialnego, prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa medycznego. Członek Polskiego Towarzystwa Bioetycznego oraz The European Association of Health Law. Mediator sądowy przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu i we Wrocławiu. Współpracuje z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu.

Jak to działa?
Zgłaszasz swój udział; 2. Otrzymujesz dane do zapłaty i uiszczasz ją we wskazanym terminie; 3. W poniedziałek (7.12) do godz. 15 dostajesz na wskazany adres e-mail link webinaru; 4. Tego samego dnia o godz. 18 spotykamy się na warsztatach i do godz. 21 prowadzimy intensywne prace i dyskusje nad przedmiotowym tematem.

Czy dostanę certyfikat?
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat na wskazany przez siebie adres e-mail. Można również zgłosić chęć otrzymania certyfikatu w wersji papierowej.

Zgłoszenia zawierające: imię, nazwisko, e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz ewentualne dane fakturowe (jeśli dotyczy) prosimy przesyłać na adres: kontakt@think-make.pl Zgłoszenia można dokonać również poprzez poniższy formularz kontaktowy:

  •  
Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*