Kurs online: Prawo dla mam – prawne aspekty macierzyństwa
Zapraszamy na certyfikowany kurs online: Prawo dla mam – prawne aspekty macierzyństwa. Wiele kobiet decydując się na macierzyństwo boryka się z problemami natury prawnej związanych z ich zatrudnieniem. Kurs jest dedykowany wszystkim mamom oraz przyszłym mamom, które chcą uzupełnić wiedzę z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz czuć się bezpiecznie pod kątem prawnym podczas ciąży i wychowywania dziecka. W trakcie kursu omawiane są prawne aspekty ciąży, urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego, ojcowskiego i wychowawczego. Szkolenie “Prawo dla mam – prawne aspekty macierzyństwa” odbędzie się 23 października (piątek) w godz. 18-21. Kurs jest certyfikowany, co pozwala wzbogacić swoje CV oraz nabyć praktyczne umiejętności związane z prawnymi aspektami macierzyństwa.
Kiedy odbędą się warsztaty?
Piątek – 23.10.2020 w godz. 18-21.
O czym będzie mowa?
Podczas kursu przeprowadzona zostanie część wykładowa, wzbogacona analizą praktycznych przykładów w następującym zakresie:
- prawne aspekty ciąży – analiza przepisów dotyczących szczególnych praw kobiet w ciąży, dopuszczalności wykonywania pracy w ciąży i kwestii zwolnienia lekarskiego, formalnych kwestii przejścia na urlop macierzyński w przypadku umowy o pracę i innych umów oraz przysługujących z tego tytułu świadczeń. Poza częścią teoretyczną przedstawione zostaną praktyczne przykłady.
- urlop macierzyński i inne urlopy związane z rodzicielstwem – analiza przepisów związanych z urlopem macierzyńskim, rodzicielskim i ojcowskim oraz przysługujące w tym czasie świadczenia i uprawnienia. Czas trwania urlopów i możliwość dzielenia urlopów z drugim rodzicem. Omówienie praktycznych przykładów.
- urlop wychowawczy i prawa kobiety wracającej do pracy po urlopie – analiza przepisów związanych z urlopem wychowawczym i możliwością łączenia urlopu wychowawczego z pracą zawodową. Prawa pracownicy wychowującej dziecko.
Gdzie odbędą się warsztaty i jaką będą miały formę?
Warsztaty będą webinarem (seminarium prowadzone za pomocą technologii webcast) i będą miały interaktywną formę (będziemy się widzieli i słyszeli).
Warsztaty będą prowadzone online, co znaczy, że każdy słuchacz będzie miał kontakt z prowadzącym.
Jak wziąć udział w warsztatach?
Napisz e-mail na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach. Jeśli potrzebujesz fakturę, również o tym koniecznie napisz.
Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego (poniżej)
Na zgłoszenia czekamy do środy 14 października 2020 do końca dnia. Liczba miejsc jest ograniczona
Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 99 zł.
Osoba prowadząca:
Karolina Czapska-Małecka – prawniczka specjalizująca się w prawie pracy, mediatorka w sprawach pracowniczych, trenerka.
Założycielka i właścicielka firmy ProLaboria (https://prolaboria.pl). W ramach firmy oferuje doradztwo prawne i prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte z zakresu prawa pracy. Doktorantka na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w prawie pracy, w szczególności w sprawach z zakresu mobbingu i dyskryminacji, ochrony zdrowia psychicznego, godności i prywatności w pracy, praw kobiet w pracy.
Uczy studentów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi autorskie zajęcia z zakresu prawa pracy i psychologii pracy na Uniwersytecie Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka wielu publikacji naukowych i prelegentka na konferencjach polskich i międzynarodowych.
Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych (MISH). Równolegle ukończyła również psychologię na Wydziale Psychologii w ramach MISH.
Jak to działa?
1. Zgłaszasz swój udział; 2. Otrzymujesz dane do zapłaty i uiszczasz ją we wskazanym terminie; 3. W piątek (23.10) do godz. 15 dostajesz na wskazany adres e-mail link webinaru; 4. Tego samego dnia o godz. 18 spotykamy się na warsztatach i do godz. 21 prowadzimy intensywne prace i dyskusje nad przedmiotowym tematem.
Czy dostanę certyfikat?
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat na wskazany przez siebie adres e-mail. Można również zgłosić chęć otrzymania certyfikatu w wersji papierowej.
Zgłoszenia zawierające: imię, nazwisko, e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz ewentualne dane fakturowe (jeśli dotyczy) prosimy przesyłać na adres: kontakt@think-make.pl Zgłoszenia można dokonać również poprzez poniższy formularz kontaktowy: