Kurs: prawa pacjenta

Tm/ 4 grudnia, 2020/ Kursy, Uncategorized/ 0 comments

Zapraszamy medyków, prawników oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką praw pacjenta na certyfikowany kurs online. Zajęcia odbywają się online (MS Teams) i są prowadzone przez dr Agnieszkę Wojcieszak – prawniczkę, specjalistkę z zakresu prawa medycznego, wykładowczynię akademicką. Kurs jest certyfikowany, co pozwala wzbogacić swoje CV oraz nabyć praktyczne umiejętności w zakresie realizowania praw pacjenta oraz ich poszanowania, a także odpowiedzialności prawnej za ich przestrzeganie.

Kiedy odbędą się warsztaty?
Czwartek – 17.12.2020 w godz. 18-21.

O czym będzie mowa?
Kwestia poszanowania praw pacjenta od zawsze budziła zainteresowanie zarówno ze strony osób wykonujących zawody medyczne jak i przedstawicieli prawa. Dlatego niniejsze szkolenie ma na celu przybliżyć uczestnikom w jaki sposób kształtuje się sytuacja pacjenta z perspektywy przysługujących mu praw. Analizie poddane zostanie:
1) prawo do uzyskania informacji,
2) prawo do wyrażenia zgody, odmowy zgody oraz sprzeciwu,
3) prawo dostępu do dokumentacji medycznej,
4) prawo do leczenia bólu,
5) prawo do poszanowania godności i intymności,
6) prawo do kontaktu z osobą bliską,
7) prawo do zachowania tajemnicy informacji,
8) prawo do dochodzenia swoich praw.

Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 139 zł.

Jak wziąć udział w warsztatach?
Napisz e-mail na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach. Jeśli potrzebujesz fakturę, również o tym koniecznie napisz.
Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego (poniżej)

Na zgłoszenia czekamy do czwartku 10 grudnia 2020 do końca dnia – lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona.

  •  

Osoba prowadząca:

Dr Agnieszka Wojcieszak – doktor w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie prawo. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Prawa medycznego i bioetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie uczestniczka studiów podyplomowych w zakresie Zarządzanie w opiece zdrowotnej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Autorka publikacji z zakresu prawa cywilnego materialnego, prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa medycznego. Członek Polskiego Towarzystwa Bioetycznego oraz The European Association of Health Law. Mediator sądowy przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu i we Wrocławiu. Współpracuje z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu.

Jak to działa?
1. Zgłaszasz swój udział; 2. Otrzymujesz dane do zapłaty i uiszczasz ją we wskazanym terminie; 3. W czwartek (17.12) do godz. 15 dostajesz na wskazany adres e-mail link webinaru; 4. Tego samego dnia o godz. 18 spotykamy się na warsztatach i do godz. 21 prowadzimy intensywne prace i dyskusje nad przedmiotowym tematem.

Czy dostanę certyfikat?
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat na wskazany przez siebie adres e-mail. Można również zgłosić chęć otrzymania certyfikatu w wersji papierowej.

Gdzie odbędą się warsztaty i jaką będą miały formę?
Warsztaty będą webinarem (seminarium prowadzone za pomocą technologii webcast) i będą miały interaktywną formę (będziemy się widzieli i słyszeli).

Warsztaty będą prowadzone online, co znaczy, że każdy słuchacz będzie miał kontakt z prowadzącym.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*