Kurs: Prawna ochrona zwierząt i odbiór interwencyjny
Zapraszamy na certyfikowany i praktyczny kurs online pt. „Prawna ochrona zwierząt i odbiór interwencyjny”. Zajęcia odbywają się online (MS Teams) i są prowadzone przez prawniczkę, specjalistkę ochrony przyrody Dr Małgorzatę Ewelinę Szymańską. Kurs jest certyfikowany, co pozwala wzbogacić swoje CV oraz nabyć praktyczne umiejętności.
Kiedy odbędzie się kurs?
Środa – 10.02.2021 w godz. 18:30-21:30.
O czym będzie mowa?
Prawna ochrona zwierząt jest ogromnie zróżnicowana i obejmuje obszar wielu gałęzi prawa. Oprócz uregulowań ustawowych, które reglamentują określone zachowania w postaci ustanowienia systemu nakazów
i zakazów określonych dziedzin stosunków społecznych związanych ze zwierzętami, ochrona zwierząt obejmuje również regulacje pewnych szczegółowych kwestii w drodze przepisów wykonawczych naczelnych organów administracji państwowej albo aktów prawa miejscowego. Dla zapewnienia humanitarnego traktowania zwierząt prawo przewiduje również rozstrzyganie indywidualnych przypadków w drodze wydawania decyzji administracyjnych.
Obecnie obowiązujące przepisy prawa przewidują dwa tryby odebrania zwierzęcia właścicielowi lub opiekunowi, jeżeli nie jest zachowana zasada humanitarnego ich traktowania. Praktyka pokazuje jednak, że odebranie zwierzęcia właścicielowi jest skomplikowane zarówno dla organów administracji publicznej i sądów, jak i podmiotów, które przeprowadzają określone czynności. Podczas kursu przedstawione zostaną zagadnienia związane z prawną ochroną zwierząt oraz odbiorem interwencyjnym zwierząt. Kurs obejmować będzie zagadnienia
- Ochrony prawnej zwierząt
- Zwierzę jako dobro chronione prawem
- Przesłanki czasowego odebrania zwierzęcia właścicielowi lub opiekunowi.
- Podmioty uprawnione do odebrania zwierzęcia
- Tryby odebrania zwierzęcia – przed i po wydaniu decyzji administracyjnej
- Postępowanie administracyjne w sprawie czasowego odebrania zwierzęcia
- Dalsze losy czasowo odebranego zwierzęcia
Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 99 zł.
Jak wziąć udział w warsztatach?
Napisz e-mail na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach. Jeśli potrzebujesz fakturę, również o tym koniecznie napisz. Możesz skorzystać również z poniższego formularza.