Kurs: Prawo IT: Prawna obsługa e-Commerce

Tm/ 20 kwietnia, 2021/ Kursy/ 0 comments

Zapraszamy na certyfikowany kurs online pt. „Prawo IT: Prawna obsługa e-Commerce”. Zajęcia odbywają się online (MS Teams) i są prowadzone przez specjalistę prawa nowych technologii – radcę prawnego Karola Kozieła. Kurs jest certyfikowany, co pozwala wzbogacić swoje CV oraz nabyć praktyczne umiejętności w tym bardzo innowacyjnym obszarze praw. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat specjalisty ds. prawnej obsługi e-Commerce.

Kiedy odbędzie się kurs?
Czwartek – 29.04.2021 w godz. 18:30-21:30.

O czym będzie mowa?
Szkolenie ma zadanie omówić kluczowe elementy związane ze świadczeniem obsługi prawnej na rzecz przedsiębiorców z branży e-commerce.

  1. Wprowadzenie do zagadnień związanych z obsługą prawną e-commerce (mali przedsiębiorcy, startup, korporacje).
  2. Świadczenie usług drogą elektroniczną – w jaki sposób poprawnie formułować regulaminy świadczenia usług? Jak współpracować w celu ustalenia prawidłowego opisu usług świadczonych przez przedsiębiorców?
  3. Ochrona konsumentów – na co zwrócić uwagę opracowując i analizując postanowienia adresowane do konsumentów? Kiedy możemy uznać, że przedsiębiorca jest również konsumentem? W jaki sposób zabezpieczać się przed nieuprawnionym odstępowaniem od umowy?
  4. Ochrona danych osobowych w e-commerce – jakich dokumentów wymaga od nas prawo? Czy polityka prywatności stanowi niezbędny element funkcjonowania każdego portalu internetowego?
  5. Najczęstsze błędy prawne związane z prowadzeniem portalu internetowego.

    W toku szkolenia prowadzący omówi niezbędne elementy związane z prowadzeniem działalności w sieci, odwołując się również do najnowszych zmian prawnych dotyczących konsumentów jak również orzecznictwa sądowego i decyzji organów administracyjnych.
    Szkolenie może być przydatne zarówno dla prawników zainteresowanych tematyką prawa nowych technologii, jak również dla przedsiębiorców prowadzących biznes w sieci, a chcących poznać podstawowe mechanizmy prawne rządzące prawem Internetu.

Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 149 zł.

Jak wziąć udział w warsztatach?
Napisz e-mail na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach. Jeśli potrzebujesz fakturę, również o tym koniecznie napisz. Możesz skorzystać również z poniższego formularza.

  •  

Na zgłoszenia czekamy do niedzieli 25 kwietnia 2021 do końca dnia – lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona.

Jak to działa?
1. Zgłaszasz swój udział; 2. Otrzymujesz dane do zapłaty i uiszczasz ją we wskazanym terminie; 3. W czwartek (29.04) do godz. 15 dostajesz na wskazany adres e-mail link webinaru; 4. Tego samego dnia o godz. 18:30 spotykamy się na warsztatach i do godz. 21:30 prowadzimy intensywne prace i dyskusje nad przedmiotowym tematem.

Osoba prowadząca:
KAROL KOZIEŁ
– Radca prawny. Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie i Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu ochrony danych osobowych w tym „Komentarza do Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych”. Partner merytoryczny w toku prac nad kodeksem dobrych praktyk administratorów danych w branży rekrutacyjnej oraz ekspert programu LEX Ochrona Danych Osobowych.

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji UJ, wiedzę pogłębiał podczas studiów podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii (PAN) (2013) oraz Nowoczesne Usługi Biznesowe (UTH w Radomiu) (2014). Audytor wewnętrzny ISO 27001:2014 (bezpieczeństwo informacji). Ukończył programy zagraniczne Summer Law School on Intellectual Property Law (2013) oraz Summer Law School on Business Law (2014) organizowane przez University of Minho w Bradze (Portugalia).

Praktyk ochrony danych osobowych z 10 letnim doświadczeniem w korporacjach oraz kancelariach prawnych.

Czy dostanę certyfikat?
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat na wskazany przez siebie adres e-mail. Można również zgłosić chęć otrzymania certyfikatu w wersji papierowej.

Gdzie odbędą się warsztaty i jaką będą miały formę?
Warsztaty będą webinarem (seminarium prowadzone za pomocą technologii webcast) i będą miały interaktywną formę (będziemy się widzieli i słyszeli).

Warsztaty będą prowadzone online, co znaczy, że każdy słuchacz będzie miał kontakt z prowadzącym.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*