Kurs: Prawo IT: prawna obsługa projektów sztucznej inteligencji

Tm/ 9 grudnia, 2021/ Kursy/ 0 comments

Zapraszamy na certyfikowany kurs online pt. „Prawo IT: prawna obsługa projektów sztucznej inteligencji”. Zajęcia odbywają się online (MS Teams) i są prowadzone przez specjalistę prawa nowych technologii – radcę prawnego Karola Kozieła. Kurs jest certyfikowany, co pozwala wzbogacić swoje CV oraz nabyć praktyczne umiejętności w tym bardzo innowacyjnym obszarze prawa.

Kiedy odbędzie się kurs?
Wtorek – 21.12.2021 w godz. 18-21.

O czym będzie mowa?
W związku z dynamicznym rozwojem technologii coraz częstszym wyzwaniem dla prawnika stają się prawne aspekty związane z uregulowaniami dotyczącymi tzw. Sztucznej inteligencji. Pojęcie to ciągle ewoluuje począwszy od zwykłej możliwości uczenia się systemów informatycznych a skończywszy na coraz bardziej skomplikowanych rozwiązaniach na styku nowych technologii, prawa i etyki. W toku szkolenia poruszone zostaną zagadnienia z którymi w coraz większym stopniu mamy do czynienia na co dzień.

  1. Sztuczna inteligencja – czym jest w zakresie norm prawnych oraz w jaki sposób możemy zdefiniować ją w ramach umowy?
  2. Sztuczna inteligencja a ochrona danych osobowych – podstawy prawne i granice podejmowania decyzji ze szczególnym uwzględnieniem profilowania.
  3. Personalizacja w reklamie oparta na sztucznej inteligencji – prawne wyzwania dotyczące projektów AI oraz ich obsługa.
  4. Wdrożenie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji – wybrane aspekty konstruowania umów – ochrona prawa własności intelektualnej, ochrona danych osobowych, prawa konsumentów.
  5. Zasady odpowiedzialności cywilnej w przypadku wdrażania/używania rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji.
  6. Sztuczna inteligencja jako narzędzie do stosowania prawa.

W ramach szkolenia zostaną przytoczone praktyczne przykłady, które pomogą m.in. odpowiedzieć na pytania: Czym jest sztuczna inteligencja i gdzie możemy się z nią spotkać w praktyce prawnej? Czy zastosowanie sztucznej inteligencji zawsze pozwoli wyłączyć odpowiedzialność stosującego się do jej wskazań człowieka/podmiotu? Jakie mogą być prawne granice stosowania rozwiązań opartych na AI z uwagi na ochronę danych osobowych/praw konsumenta?

Szkolenie może być przydatne zarówno dla prawników zainteresowanych tematyką prawa nowych technologii, jak również dla osób zainteresowanych tematyką AI.

Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 149 zł.

Jak wziąć udział w warsztatach?
Napisz e-mail na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach. Jeśli potrzebujesz fakturę, również o tym koniecznie napisz. Możesz skorzystać również z poniższego formularza.

Jak to działa?
1. Zgłaszasz swój udział; 2. Otrzymujesz dane do zapłaty i uiszczasz ją we wskazanym terminie; 3. We wtorek (21.12) do godz. 15 dostajesz na wskazany adres e-mail link webinaru; 4. Tego samego dnia o godz. 18:00 spotykamy się na warsztatach i do godz. 21 prowadzimy intensywne prace i dyskusje nad przedmiotowym tematem.

Osoba prowadząca:
KAROL KOZIEŁ
– Radca prawny. Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie i Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu ochrony danych osobowych w tym „Komentarza do Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych”. Partner merytoryczny w toku prac nad kodeksem dobrych praktyk administratorów danych w branży rekrutacyjnej oraz ekspert programu LEX Ochrona Danych Osobowych.

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji UJ, wiedzę pogłębiał podczas studiów podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii (PAN) (2013) oraz Nowoczesne Usługi Biznesowe (UTH w Radomiu) (2014). Audytor wewnętrzny ISO 27001:2014 (bezpieczeństwo informacji). Ukończył programy zagraniczne Summer Law School on Intellectual Property Law (2013) oraz Summer Law School on Business Law (2014) organizowane przez University of Minho w Bradze (Portugalia).

Praktyk ochrony danych osobowych z 10 letnim doświadczeniem w korporacjach oraz kancelariach prawnych.

Czy dostanę certyfikat?
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat na wskazany przez siebie adres e-mail. Można również zgłosić chęć otrzymania certyfikatu w wersji papierowej.

Gdzie odbędą się warsztaty i jaką będą miały formę?
Warsztaty będą webinarem (seminarium prowadzone za pomocą technologii webcast) i będą miały interaktywną formę (będziemy się widzieli i słyszeli).

Warsztaty będą prowadzone online, co znaczy, że każdy słuchacz będzie miał kontakt z prowadzącym.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*