Kurs: Prawo IT: Prawna obsługa tzw. zwinnego procesu programowania

Tm/ 31 marca, 2021/ Kursy/ 0 comments

Zapraszamy na certyfikowany kurs online pt. „Prawo IT: Prawna obsługa tzw. zwinnego procesu programowania”. Zajęcia odbywają się online (MS Teams) i są prowadzone przez specjalistę prawa nowych technologii – radcę prawnego Karola Kozieła. Kurs jest certyfikowany, co pozwala wzbogacić swoje CV oraz nabyć praktyczne umiejętności w tym bardzo innowacyjnym obszarze praw.

Kiedy odbędzie się kurs?
Piątek – 16.04.2021 w godz. 18-21.

O czym będzie mowa?
Szkolenie ma zadanie pokazanie podstawowych różnic w pracy prawnika podczas projektów w procesie tworzenia programowania za pomocą metodyk zwinnych od modelu kaskadowego (waterfall model).

  1. Podstawowe pojęcia związane z metodykami Waterfall i Agile w umowach IT.
  2. Waterfall a Agile –różnice w określaniu przedmiotu umowy.
  3. Czy metodyka Agile/Waterfall jest odpowiednia wobec każdego rodzaju klienta – istotne kwestie związane z wzajemną współpracą w toku realizacji projektu IT.
  4. Odpowiedzialność za opóźnienia stron w toku współpracy – jak kształtuje się w zależności od wybranego modelu współpracy – case study.
  5. Zmiany w Umowie w toku współpracy stron na przykładzie wybranych metodyk.
  6. Określenie zasad wynagrodzenia i sposobów określenia budżetu w przypadku zmiennego przedmiotu umowy.
  7. Kary umowne i sposób ich określenia w zależności od wybranej metodyki.

W ramach szkolenia zostaną przytoczone praktyczne przykłady, które pomogą m.in. odpowiedzieć na pytania: Jakie są podstawowe z perspektywy prawnika różnice pomiędzy metodykami zwinnymi a wyborem modelu kaskadowego przy tworzeniu oprogramowania?
Czy zawsze zapewnienie elastyczności w razie tworzenia oprogramowania będzie bezpieczne dla klienta (perspektywa Zamawiającego i Wykonawcy)? Jak odpowiednio zabezpieczyć terminowość wykonania Umowy?

Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 149 zł.

Jak wziąć udział w warsztatach?
Napisz e-mail na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach. Jeśli potrzebujesz fakturę, również o tym koniecznie napisz. Możesz skorzystać również z poniższego formularza.

  •  

Na zgłoszenia czekamy do piątku 9 kwietnia 2021 do końca dnia – lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona.

Jak to działa?
1. Zgłaszasz swój udział; 2. Otrzymujesz dane do zapłaty i uiszczasz ją we wskazanym terminie; 3. W piątek (16.04) do godz. 15 dostajesz na wskazany adres e-mail link webinaru; 4. Tego samego dnia o godz. 18:00 spotykamy się na warsztatach i do godz. 21 prowadzimy intensywne prace i dyskusje nad przedmiotowym tematem.

Osoba prowadząca:
KAROL KOZIEŁ
– Radca prawny. Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie i Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu ochrony danych osobowych w tym „Komentarza do Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych”. Partner merytoryczny w toku prac nad kodeksem dobrych praktyk administratorów danych w branży rekrutacyjnej oraz ekspert programu LEX Ochrona Danych Osobowych.

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji UJ, wiedzę pogłębiał podczas studiów podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii (PAN) (2013) oraz Nowoczesne Usługi Biznesowe (UTH w Radomiu) (2014). Audytor wewnętrzny ISO 27001:2014 (bezpieczeństwo informacji). Ukończył programy zagraniczne Summer Law School on Intellectual Property Law (2013) oraz Summer Law School on Business Law (2014) organizowane przez University of Minho w Bradze (Portugalia).

Praktyk ochrony danych osobowych z 10 letnim doświadczeniem w korporacjach oraz kancelariach prawnych.

Czy dostanę certyfikat?
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat na wskazany przez siebie adres e-mail. Można również zgłosić chęć otrzymania certyfikatu w wersji papierowej.

Gdzie odbędą się warsztaty i jaką będą miały formę?
Warsztaty będą webinarem (seminarium prowadzone za pomocą technologii webcast) i będą miały interaktywną formę (będziemy się widzieli i słyszeli).

Warsztaty będą prowadzone online, co znaczy, że każdy słuchacz będzie miał kontakt z prowadzącym.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*