Kurs: Prawo IT: Prawne aspekty smart contracts

Tm/ 12 października, 2021/ Kursy/ 0 comments

Zapraszamy na certyfikowany kurs online pt. „Prawo IT: Prawne aspekty smart contracts”. Zajęcia odbywają się online (MS Teams) i są prowadzone przez specjalistę prawa nowych technologii – radcę prawnego Karola Kozieła. Kurs jest certyfikowany, co pozwala wzbogacić swoje CV oraz nabyć praktyczne umiejętności w tym bardzo innowacyjnym obszarze praw.

Kiedy odbędzie się kurs?
Czwartek – 4.11.2021 w godz. 18-21.

O czym będzie mowa?
Smart kontrakty stanowią kolejne wyzwanie dla prawników związane z rozwojem nowych technologii. Z jednej strony umowy świadczone w ten sposób zapewniają szybką i skuteczną realizację zobowiązań stron, z drugiej niewłaściwie określony sposób jej egzekucji – może wiązać się z dużym ryzykiem z uwagi na ograniczone zasady modyfikacji raz zawartej umowy.

  1. Ogólne wprowadzenie do specyfiki smart kontraktów.
  2. Techniczne aspekty umowy w związku z zastosowaniem technologii blockchain.
  3. Zasady rozpoczęcia współpracy w ramach smart kontraktów – na co zwrócić uwagę?
  4. Zasady konstruowania klauzul umownych w smart kontraktach.
  5. Przykłady zastosowania: aukcja, wybory, umowa escrow, umowa sprzedaży.
  6. Jak najlepiej zabezpieczyć wykonanie usługi/współdziałanie drugiej strony w związku z realizacją smart kontraktu.
  7. Wady i zalety smart kontraktów – w kontekście rozwoju tego rodzaju rozwiązań.

W ramach szkolenia zostaną przytoczone praktyczne przykłady, które pomogą m.in. odpowiedzieć na pytania: Jaki jest charakter usług świadczonych w smart kontraktach  i jak kształtuje się odpowiedzialność stron? Jak zabezpieczyć ciągłość działania usługi? Dlaczego smart kontrakty mogą w niedługiej przyszłości wyprzeć tradycyjne umowy w wielu dziedzinach życia? W jaki sposób określić zależności pomiędzy świadczeniami przekazywanymi w ramach smart kontraktów by zabezpieczyć swoje interesy?

Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 149 zł.

Jak wziąć udział w warsztatach?
Napisz e-mail na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach. Jeśli potrzebujesz fakturę, również o tym koniecznie napisz. Możesz skorzystać również z poniższego formularza.

Na zgłoszenia czekamy do wtorku 2 listopada 2021 do końca dnia – lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona.

Jak to działa?
1. Zgłaszasz swój udział; 2. Otrzymujesz dane do zapłaty i uiszczasz ją we wskazanym terminie; 3. W czwartek (4.11) do godz. 15 dostajesz na wskazany adres e-mail link webinaru; 4. Tego samego dnia o godz. 18:00 spotykamy się na warsztatach i do godz. 21 prowadzimy intensywne prace i dyskusje nad przedmiotowym tematem.

Osoba prowadząca:
KAROL KOZIEŁ
– Radca prawny. Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie i Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu ochrony danych osobowych w tym „Komentarza do Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych”. Partner merytoryczny w toku prac nad kodeksem dobrych praktyk administratorów danych w branży rekrutacyjnej oraz ekspert programu LEX Ochrona Danych Osobowych.

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji UJ, wiedzę pogłębiał podczas studiów podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii (PAN) (2013) oraz Nowoczesne Usługi Biznesowe (UTH w Radomiu) (2014). Audytor wewnętrzny ISO 27001:2014 (bezpieczeństwo informacji). Ukończył programy zagraniczne Summer Law School on Intellectual Property Law (2013) oraz Summer Law School on Business Law (2014) organizowane przez University of Minho w Bradze (Portugalia).

Praktyk ochrony danych osobowych z 10 letnim doświadczeniem w korporacjach oraz kancelariach prawnych.

Czy dostanę certyfikat?
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat na wskazany przez siebie adres e-mail. Można również zgłosić chęć otrzymania certyfikatu w wersji papierowej.

Gdzie odbędą się warsztaty i jaką będą miały formę?
Warsztaty będą webinarem (seminarium prowadzone za pomocą technologii webcast) i będą miały interaktywną formę (będziemy się widzieli i słyszeli).

Warsztaty będą prowadzone online, co znaczy, że każdy słuchacz będzie miał kontakt z prowadzącym.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*