Kurs: Prawo IT: Prawne aspekty umów elektronicznych

Tm/ 15 czerwca, 2021/ Kursy/ 0 comments

Zapraszamy na certyfikowany kurs on-line pt. Prawo IT: Prawne aspekty umów elektronicznych. Odbędzie się on w czwartek 1 lipca 2021 r. będzie prowadzony przez specjalistę z zakresu prawa nowych technologii, radcę prawnego Karola Kozieła.

Kiedy odbędzie się kurs?
Czwartek – 1.07.2021 w godz. 19:00-21:30

O czym będzie mowa?
W związku z obostrzeniami związanymi z zagrożeniem epidemicznym gwałtownym zmianom uległ nie tylko   tryb   pracy   wielu   z   nas,   ale   również   dla   rozwoju   większości   biznesów   kluczowe   okazało   się zadbanie o obecność w Internecie. Niniejsze   szkolenie   pokaże   na   co   zwracać   uwagę   przy   zawieraniu umów drogą elektroniczną oraz projektowaniu procesów związanych z zawieraniem takich umów.

  1. Umowy elektroniczne – próba definicji.
  2. Forma dokumentowa a forma elektroniczna kwalifikowana w myśl przepisów kodeksu cywilnego – kluczowe zagadnienia.
  3. Oświadczenia woli składane drogą elektroniczną – określenie chwili złożenia oświadczenia, wady oświadczeń woli. Przyjęcie oferty i odstąpienie od umowy.
  4. Podpis elektroniczny – pojęcie, rodzaje, funkcje,  pojęcie certyfikatu, system uwierzytelniania,
  5. Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną – podstawowe wymogi dotyczące zawierania umów.
  6. Ochrona praw konsumenta w kontekście umów zawieranych na odległość – na co zwrócić uwagę.
  7. Najpopularniejsze sposoby zawierania umów elektronicznych.

Szkolenie adresowane jest zarówno dla prawników zainteresowanych tematyką prawa nowych technologii jak również dla przedsiębiorców chcących poznać zasady zawierania umów elektronicznych, co może mieć istotne znaczenie dla ułatwienia obrotu gospodarczego z uwagi na coraz częstszy brak możliwości podpisania umów w formie pisemnej w obecności obu stron.

Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 149 zł.

Jak wziąć udział w warsztatach?
Napisz e-mail na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach. Jeśli potrzebujesz fakturę, również o tym koniecznie napisz.
Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego.

  •  

Na zgłoszenia czekamy do wtorku 22 czerwca 2021 do końca dnia – lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona.

Osoba prowadząca:

KAROL KOZIEŁ – Radca prawny. Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie i Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu ochrony danych osobowych w tym „Komentarza do Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych”. Partner merytoryczny w toku prac nad kodeksem dobrych praktyk administratorów danych w branży rekrutacyjnej oraz ekspert programu LEX Ochrona Danych Osobowych.

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji UJ, wiedzę pogłębiał podczas studiów podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii (PAN) (2013) oraz Nowoczesne Usługi Biznesowe (UTH w Radomiu) (2014). Audytor wewnętrzny ISO 27001:2014 (bezpieczeństwo informacji). Ukończył programy zagraniczne Summer Law School on Intellectual Property Law (2013) oraz Summer Law School on Business Law (2014) organizowane przez University of Minho w Bradze (Portugalia).

Praktyk ochrony danych osobowych z 10 letnim doświadczeniem w korporacjach oraz kancelariach prawnych.

Jak to działa?
1. Zgłaszasz swój udział; 2. Otrzymujesz dane do zapłaty i uiszczasz ją we wskazanym terminie; 3. W czwartek (24.06) do godz. 15 dostajesz na wskazany adres e-mail link webinaru; 4. Tego samego dnia o godz. 19:00 spotykamy się na warsztatach i do godz. 21:30 prowadzimy intensywne prace i dyskusje nad przedmiotowym tematem.

Czy dostanę certyfikat?
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat na wskazany przez siebie adres e-mail. Można również zgłosić chęć otrzymania certyfikatu w wersji papierowej.

Gdzie odbędą się warsztaty i jaką będą miały formę?
Warsztaty będą webinarem (seminarium prowadzone za pomocą technologii webcast) i będą miały interaktywną formę (będziemy się widzieli i słyszeli).

Warsztaty będą prowadzone online, co znaczy, że każdy słuchacz będzie miał kontakt z prowadzącym.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*