Kurs: Prawo IT: redagowanie i obsługa umów SaaS

Tm/ 15 września, 2021/ Kursy/ 0 comments

Zapraszamy na certyfikowany kurs online pt. „Prawo IT: redagowanie i obsługa umów SaaS”. Zajęcia odbywają się online (MS Teams) i są prowadzone przez specjalistę prawa nowych technologii – radcę prawnego Karola Kozieła. Kurs jest certyfikowany, co pozwala wzbogacić swoje CV oraz nabyć praktyczne umiejętności w tym bardzo innowacyjnym obszarze praw.

Kiedy odbędzie się kurs?
Środa – 29.09.2021 w godz. 18:30-21:30.

O czym będzie mowa?
Z uwagi na ciągły rozwój technologii oraz upraszczanie korzystania z technicznych rozwiązań coraz większym zainteresowaniem cieszy się udostępnienie oprogramowania w modelu Software-as-a-Service (SaaS) tj. zapewnienie usługobiorcy możliwości dostępu do aplikacji zainstalowanych na serwerach usługodawcy.

  1. Ogólne wprowadzenie do specyfiki umów SaaS.
  2. SaaS – świadczenie usług czy rodzaj licencji?
  3. Umowy SaaS (zasady przygotowania umowy, najczęstsze problemy i błędy, przedmiot umowy, słowniczek).
  4. Zasady rozpoczęcia współpracy oraz przygotowanie do rozpoczęcia współpracy z Usługodawcą.
  5. Zasady konstruowania klauzul dotyczących: legalnego użytkownika oraz zasad dostępu i ciągłości świadczonych usług.
  6. Definiowanie i negocjowanie wynagrodzenia.
  7. Ochrona danych osobowych a SaaS.
  8. Kary umowne – jak najlepiej zabezpieczyć terminowość wykonania usługi/współdziałanie drugiej strony.
  9. Zasady zakończenia współpracy z Usługodawcą.

W ramach szkolenia zostaną przytoczone praktyczne przykłady, które pomogą m.in. odpowiedzieć na pytania: Jaki jest charakter usług świadczonych w modelu SaaS i jak kształtuje się odpowiedzialność? Jak zabezpieczyć ciągłość działania usługi? Czy przetwarzanie danych osobowych w modelu SaaS jest zgodne z zasadami ochrony danych osobowych?

Szkolenie może być przydatne zarówno dla prawników zainteresowanych tematyką prawa nowych technologii, jak również dla wykonawców/ zamawiających usługi IT w celu zapoznania ich z prawnymi  możliwościami zabezpieczenia ich interesów.

Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 149 zł.

Jak wziąć udział w warsztatach?
Napisz e-mail na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach. Jeśli potrzebujesz fakturę, również o tym koniecznie napisz. Możesz skorzystać również z poniższego formularza.

Na zgłoszenia czekamy do czwartku 23 września 2021 do końca dnia – lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłaszając swój udział wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu obsługi udziału w szkoleniu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018 poz. 1000). Dane niniejsze będą przetwarzane wyłącznie w celu obsługi Państwa zgłoszenia. Po zakończeniu jego realizacji zostaną usunięte.

Jak to działa?
1. Zgłaszasz swój udział; 2. Otrzymujesz dane do zapłaty i uiszczasz ją we wskazanym terminie; 3. W środę (29.09) do godz. 15 dostajesz na wskazany adres e-mail link webinaru; 4. Tego samego dnia o godz. 18:30 spotykamy się na warsztatach i do godz. 21:30 prowadzimy intensywne prace i dyskusje nad przedmiotowym tematem.

Osoba prowadząca:
KAROL KOZIEŁ
– Radca prawny. Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie i Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu ochrony danych osobowych w tym „Komentarza do Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych”. Partner merytoryczny w toku prac nad kodeksem dobrych praktyk administratorów danych w branży rekrutacyjnej oraz ekspert programu LEX Ochrona Danych Osobowych.

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji UJ, wiedzę pogłębiał podczas studiów podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii (PAN) (2013) oraz Nowoczesne Usługi Biznesowe (UTH w Radomiu) (2014). Audytor wewnętrzny ISO 27001:2014 (bezpieczeństwo informacji). Ukończył programy zagraniczne Summer Law School on Intellectual Property Law (2013) oraz Summer Law School on Business Law (2014) organizowane przez University of Minho w Bradze (Portugalia).

Praktyk ochrony danych osobowych z 10 letnim doświadczeniem w korporacjach oraz kancelariach prawnych.

Czy dostanę certyfikat?
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat na wskazany przez siebie adres e-mail. Można również zgłosić chęć otrzymania certyfikatu w wersji papierowej.

Gdzie odbędą się warsztaty i jaką będą miały formę?
Warsztaty będą webinarem (seminarium prowadzone za pomocą technologii webcast) i będą miały interaktywną formę (będziemy się widzieli i słyszeli).

Warsztaty będą prowadzone online, co znaczy, że każdy słuchacz będzie miał kontakt z prowadzącym.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*