Kurs: Prawo IT: Redagowanie umów o tworzenie aplikacji mobilnych

Tm/ 5 maja, 2021/ Kursy/ 0 comments

Zapraszamy na certyfikowany kurs online pt. „Prawo IT: Redagowanie umów o tworzenie aplikacji mobilnych”. Zajęcia odbywają się online (MS Teams) i są prowadzone przez specjalistę prawa nowych technologii – radcę prawnego Karola Kozieła. Kurs jest certyfikowany, co pozwala wzbogacić swoje CV oraz nabyć praktyczne umiejętności w tym bardzo innowacyjnym obszarze prawa. 

Kiedy odbędzie się kurs?
Środa – 12.05.2021 w godz. 18:00-21:00.

O czym będzie mowa?
Szkolenie ma zadanie omówić kluczowe elementy związane ze świadczeniem obsługi prawnej na rzecz przedsiębiorców z branży e-commerce w zakresie tworzenia aplikacji mobilnych.

  1. Wprowadzenie do zagadnień związanych z obsługą prawną e-commerce pod kątem aplikacji mobilnych (wygląd aplikacji na różnych urządzeniach, zdefiniowanie warunków dotyczących weryfikacji prawidłowego wykonania umowy). Omówienie podstawowego słownictwa specyficznego dla aplikacji mobilnych a mających wpływ na definiowanie umowy i regulaminy świadczenia usług.
  2. Zabezpieczenie praw autorskich do praw aplikacji mobilnej – modele wynagrodzeń.
  3. Ochrona poufności – dostęp do informacji Zlecającego pod kątem testowania prawidłowości działania aplikacji.
  4. Ochrona danych osobowych w procesie tworzenia aplikacji mobilnej – ustalenie zasad „privacy by design” oraz „privacy by default” na etapie tworzenia aplikacji.
  5. Ochrona danych osobowych użytkowników aplikacji – kwestia powiadomień oraz sposoby akceptowania regulaminów świadczenia usług w ramach aplikacji – praktyczne przykłady.
  6. Najczęstsze błędy i ryzyka przy tworzeniu i wdrażaniu aplikacji mobilnych – czego unikać?

W toku szkolenia prowadzący omówi niezbędne elementy związane z opracowywaniem umowy na tworzenie aplikacji mobilnych. Omówione zostaną również podstawowe różnice związane z prawnym otoczeniem funkcjonowania aplikacji mobilnych w kontekście ochrony danych użytkowników i możliwych form marketingu mogącego naruszać zbiorowe interesy konsumentów.

Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 149 zł.

Jak wziąć udział w warsztatach?
Napisz e-mail na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach. Jeśli potrzebujesz fakturę, również o tym koniecznie napisz. Możesz skorzystać również z poniższego formularza.

  •  

Na zgłoszenia czekamy do niedzieli 9 maja 2021 do końca dnia – lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona.

Jak to działa?
1. Zgłaszasz swój udział; 2. Otrzymujesz dane do zapłaty i uiszczasz ją we wskazanym terminie; 3. W środę (12.05) do godz. 15 dostajesz na wskazany adres e-mail link webinaru; 4. Tego samego dnia o godz. 18 spotykamy się na warsztatach i do godz. 21 prowadzimy intensywne prace i dyskusje nad przedmiotowym tematem.

Osoba prowadząca:
KAROL KOZIEŁ
– Radca prawny. Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie i Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu ochrony danych osobowych w tym „Komentarza do Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych”. Partner merytoryczny w toku prac nad kodeksem dobrych praktyk administratorów danych w branży rekrutacyjnej oraz ekspert programu LEX Ochrona Danych Osobowych.

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji UJ, wiedzę pogłębiał podczas studiów podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii (PAN) (2013) oraz Nowoczesne Usługi Biznesowe (UTH w Radomiu) (2014). Audytor wewnętrzny ISO 27001:2014 (bezpieczeństwo informacji). Ukończył programy zagraniczne Summer Law School on Intellectual Property Law (2013) oraz Summer Law School on Business Law (2014) organizowane przez University of Minho w Bradze (Portugalia).

Praktyk ochrony danych osobowych z 10 letnim doświadczeniem w korporacjach oraz kancelariach prawnych.

Czy dostanę certyfikat?
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat na wskazany przez siebie adres e-mail. Można również zgłosić chęć otrzymania certyfikatu w wersji papierowej.

Gdzie odbędą się warsztaty i jaką będą miały formę?
Warsztaty będą webinarem (seminarium prowadzone za pomocą technologii webcast) i będą miały interaktywną formę (będziemy się widzieli i słyszeli).

Warsztaty będą prowadzone online, co znaczy, że każdy słuchacz będzie miał kontakt z prowadzącym.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*