Kurs: Prawo IT – umowy utrzymaniowe

Tm/ 25 stycznia, 2021/ Kursy/ 0 comments

Zapraszamy na certyfikowany kurs on-line pt. Prawo IT – umowy utrzymaniowe. Odbędzie się on w środę 10 lutego 2021 r. w godz. 18-21 i będzie prowadzony przez specjalistę z zakresu prawa nowych technologii, radcę prawnego Karola Kozieła.

Kiedy odbędzie się kurs?
środa – 10.02.2021 w godz. 18-21.

O czym będzie mowa?
Niezakłócone działanie systemów IT wydaje się być kluczowe w prowadzeniu działalności gospodarczej w czasie dystansu społecznego. Szkolenie pomoże w ustalaniu zasad utrzymania, serwisu i rozwoju oprogramowania. W niniejszym szkoleniu omówione zostaną zasady konstruowania i negocjowania umów utrzymaniowych (serwisowych):

1. Umowy utrzymaniowe (zasady przygotowania umowy, najczęstsze problemy i błędy, przedmiot umowy, słowniczek).
2. Zasady rozpoczęcia współpracy oraz określenie sposobu audytu w celu rozpoczęcia usługi.
3. Zasady konstruowania klauzul dotyczycących: utrzymania, serwisu, help desk.
4. Określenie parametrów błędów i sposobów komunikacji z Wykonawcą. Weryfikacja czasu naprawienia błędów – najczęstsze pułapki.
5. Usługi dodatkowe w ramach realizacji umowy utrzymaniowej: administracja, prowadzenie repozytorium kodów.
6. Prawa autorskie do powstałych rozwiązań.
7. Definiowanie i negocjowanie wynagrodzenia.
8. Kary umowne – jak najlepiej zabezpieczyć terminowość wykonania usługi/współdziałanie drugiej strony.
9. EXIT PLAN – czyli zasady zakończenia współpracy i przekazanie świadczenia usług innemu wykonawcy.

W ramach szkolenia zostaną przytoczone praktyczne przykłady, które pomogą m.in. odpowiedzieć na pytania:
Jak najlepiej zdefiniować przedmiot umowy, żeby zabezpieczyć terminowe wykonanie usług serwisowych? Jak zgłaszać błędy żeby zapewnić weryfikowalność czasu ich rozwiązania? Kiedy ustalić sposób przejęcia obowiązków z tytułu świadczenia usług żeby zabezpieczyć ciągłość ich działania?

Szkolenie będzie przydatne zarówno dla prawników zainteresowanych tematyką prawa nowych technologii, jak również dla wykonawców usług IT w celu zapoznania ich z prawnymi  możliwościami zabezpieczenia ich interesów.

Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 149 zł.

Jak wziąć udział w warsztatach?
Napisz e-mail na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach. Jeśli potrzebujesz fakturę, również o tym koniecznie napisz. Możesz skorzystać również z poniższego formularza.

  •  

Na zgłoszenia czekamy do środy 3 lutego 2021 do końca dnia – lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona.

Osoba prowadząca:
KAROL KOZIEŁ – Radca prawny. Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie i Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu ochrony danych osobowych w tym „Komentarza do Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych”. Partner merytoryczny w toku prac nad kodeksem dobrych praktyk administratorów danych w branży rekrutacyjnej oraz ekspert programu LEX Ochrona Danych Osobowych.

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji UJ, wiedzę pogłębiał podczas studiów podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii (PAN) (2013) oraz Nowoczesne Usługi Biznesowe (UTH w Radomiu) (2014). Audytor wewnętrzny ISO 27001:2014 (bezpieczeństwo informacji). Ukończył programy zagraniczne Summer Law School on Intellectual Property Law (2013) oraz Summer Law School on Business Law (2014) organizowane przez University of Minho w Bradze (Portugalia).

Praktyk ochrony danych osobowych z 10 letnim doświadczeniem w korporacjach oraz kancelariach prawnych.

Jak to działa?
1. Zgłaszasz swój udział; 2. Otrzymujesz dane do zapłaty i uiszczasz ją we wskazanym terminie; 3. W środę (10.02) do godz. 15 dostajesz na wskazany adres e-mail link webinaru; 4. Tego samego dnia o godz. 18:00 spotykamy się na warsztatach i do godz. 21 prowadzimy intensywne prace i dyskusje nad przedmiotowym tematem.

Czy dostanę certyfikat?
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat na wskazany przez siebie adres e-mail. Można również zgłosić chęć otrzymania certyfikatu w wersji papierowej.

Gdzie odbędą się warsztaty i jaką będą miały formę?
Warsztaty będą webinarem (seminarium prowadzone za pomocą technologii webcast) i będą miały interaktywną formę (będziemy się widzieli i słyszeli).

Warsztaty będą prowadzone online, co znaczy, że każdy słuchacz będzie miał kontakt z prowadzącym.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*