Kurs: Zasady zarządzania mieniem państwowym
Zapraszamy Państwa na kurs: Zasady zarządzania mieniem państwowym. Jest to kurs dla wszystkich, którzy chcieliby zasiadać w organach nadzorczych lub zarządzających spółek z udziałem Skarbu Państwa, a także dla osób przygotowujących się do egzaminu uprawniającego do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Będzie on przydatny także dla akcjonariuszy i udziałowców spółek z udziałem Skarbu Państwa. Zajęcia odbywają się online (MS Teams). Kurs jest certyfikowany co pozwala wzbogacić swoje CV oraz nabyć praktyczne umiejętności w zakresie zarządzania mieniem państwowym.
Kiedy odbędą się warsztaty?
Niedziela – 20.12.2020 w godz. 10-15.
O czym będzie mowa?
– Podstawa prawna zarządzania mieniem państwowym;
– Zagadnienie mienia i własności;
– Najważniejsze pojęcia i definicje legalne;
– Zasady zarządzania mieniem powierzonym Skarbu Państwa;
– Wykonywanie praw z akcji;
– Ograniczenia w działalności spółek z udziałem Skarbu Państwa;
– Kreowanie organów nadzorczych oraz organów zarządzających spółek z udziałem Skarbu Państwa;
– Egzamin na członka rad nadzorczych;
– Rada ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa;
– Wykonywanie praw z akcji w spółkach o istotnym znaczeniu dla gospodarki państwa;
– Fundusz Inwestycji Kapitałowych;
– Zarządzanie mieniem Skarbu Państwa innym niż akcje;
– Nadzór nad czynnościami prawnymi państwowych osób prawnych;
– Ewidencja mienia Skarbu Państwa.
Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 169 zł.
Jak wziąć udział w warsztatach?
Napisz e-mail na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach. Jeśli potrzebujesz fakturę, również o tym koniecznie napisz.
Możesz skorzystać również z formularza kontaktowego (poniżej)
Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku 14 grudnia 2020 do końca dnia – lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona.
Osoba prowadząca:
Kamil Stępniak – prawnik, specjalista z zakresu zasad zarządzania mieniem państwowym, wykładowca akademicki, autor kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz rozdziałów w monografiach naukowych a także kilku książek. Felietonista Dziennika Gazety Prawnej. Redaktor naczelny czasopism popularnonaukowych. Laureat nagrody “Nieprzeciętni 2019” przyznawanej przez Polskie Radio.
Jak to działa?
1. Zgłaszasz swój udział; 2. Otrzymujesz dane do zapłaty i uiszczasz ją we wskazanym terminie; 3. W sobotę (19.12) do godz. 15 dostajesz na wskazany adres e-mail link webinaru; 4. W niedzielę (20.12) o godz. 10 spotykamy się na warsztatach i do godz. 15 prowadzimy intensywne prace i dyskusje nad przedmiotowym tematem.
Czy dostanę certyfikat?
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat na wskazany przez siebie adres e-mail. Można również zgłosić chęć otrzymania certyfikatu w wersji papierowej.
Gdzie odbędą się warsztaty i jaką będą miały formę?
Warsztaty będą webinarem (seminarium prowadzone za pomocą technologii webcast) i będą miały interaktywną formę (będziemy się widzieli i słyszeli).
Warsztaty będą prowadzone online, co znaczy, że każdy słuchacz będzie miał kontakt z prowadzącym.
Ciekawa oferta