Monografia: Efektywna działalność gospodarcza w Polsce

Tm/ 4 czerwca, 2017/ Uncategorized/ 0 comments

Drodzy Autorzy,

Ogłaszamy nabór do recenzowanej monografii naukowej pt. Efektywna działalność gospodarcza w Polsce. Kompendium przedsiębiorcy i inwestora.

W monografii chcemy poruszyć tematy takie jak:
– Prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej,
– Podatki,
– Zakładanie działalności i różne formy prowadzenia działalności,
– Nauka a prowadzenie biznesu,
– Inwestowanie,
– Społeczna odpowiedzialność biznesu,
– Franczyza,
– Psychologiczne podejście do prowadzenia działalności,
– Determinanty bycia efektywnym liderem,
– Nowe technologie,
– Pomysły na biznes,
– Socjologiczne ujęcie prowadzenia działalności gospodarczej.

W monografii chcemy poruszyć problematykę zakładania, prowadzenia i rozwijania działalności gospodarczej. Obecne zmiany w ustawodawstwie, podatkach oraz coraz bardziej wymagającym rynku muszą powodować zmiany w podejściu do biznesu. Przygotowywana publikacja ma być nie tylko źródłem wiedzy naukowej, ale także rozwiązań z zakresu psychologii, prawa, podatków, socjologii i innych dziedzin pokrewnych, które pomogą przedsiębiorcom w podejmowaniu decyzji na rynku. Liczymy na zgłoszenia zarówno praktyków, jak i teoretyków. Sama publikacja zaś mamy nadzieję, odbije się szerokim echem – zarówno w świecie nauki, jak i biznesu.

Autorów zainteresowanych publikacją zapraszamy do przesyłania abstraktów tekstów do 1800 znaków ze spacjami. Termin nadsyłania abstraktów to 14 czerwca 2017 roku. Po tym terminie każdy Autor otrzyma odpowiedź o kwalifikacji tekstu do druku. Cały tekst  (do 40 000 znaków ze spacjami) będzie należało przesłać do dnia 26 czerwca. Planowo monografia ukaże się w lipcu 2017 roku.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem:

kontakt@think-make.pl

Za publikację rozdziału w recenzowanej monografii naukowej przysługują 5 pkt. MNiSW. Jest to podstawa do ubiegania się o stypendia naukowe, wyróżnienia uczelniane, otworzenie przewodu doktorskiego.

Publikacja będzie miała nadany nr ISBN, a każdy autor otrzyma zaświadczenie o publikacji oraz 2 egzemplarze autorskie książki. Koszt publikacji tekstu w monografii zbiorowej to 200 zł.

Wymogi edytorskie zostaną przesłane Autorom w osobnym mailu, po zakwalifikowaniu tekstu do druku.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem:

kontakt@think-make.pl

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*