Państwo i prawo w czasach COVID-19
Zapraszamy do publikacji swoich tekstów i analiz w wyjątkowej publikacji naukowej pt. “Państwo i prawo w czasach COVID-19”. Zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz przygotowanie gospodarki, społeczeństwa, służby zdrowia – na tak ważne oraz ciężkie wydarzenie, jakim okazała się pandemia COVID-19 nie pozostaje bez znaczenia dla prawodawstwa oraz działalności państwa, które w swoich poczynaniach musi zapewnić bezpieczeństwo jednostek oraz ochronę zdrowia publicznego. Po kilku miesiącach funkcjonowania w rzeczywistości COVID-19, a jednocześnie przygotowując się na życie w świecie post-pandemicznym zapraszamy do wzięcia udziału w publikacji, która będzie odpowiedzią przedstawicieli nauki na wyzwania przed jakimi postawiła nas epidemia.
Chcemy Państwa zaprosić do nadsyłania swoich opracowań dotyczących działalności państwa i prawa w obliczu COVID-19. Jesteśmy otwarci na Państwa kreatywność naukową jeśli chodzi o przedmiotową tematykę. Poniżej prezentujemy przykładowe kwestie, które chcemy poruszyć w monografii:
- Działalność służby zdrowia w obliczu pandemii,
- Pracownicy służby zdrowia – ich prawa, obowiązki i problemy,
- Szacowanie zachorowań, przebieg leczenia, testy,
- Problematyka fake news’ów,
- Działalność WHO,
- Tarcza antykryzysowa i jej oblicza,
- Prawa człowieka i ich poszanowanie,
- Prawo wyborcze i wybory w czasach pandemii,
- Prawo parlamentarne – funkcjonowanie parlamentów w obliczu COVID-19,
- Prawo publiczne,
- Zdrowie publiczne – narzędzia prawne,
- Pandemia a prawo do prywatności,
- Relacje międzynarodowe,
- Problemy branży turystycznej,
- Prawo międzynarodowe,
- Transport i jego ograniczenia,
- Ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej,
- Szkolnictwo – nowe wyzwania i cyfryzacja,
- Prawo procesowe,
- Ekonomia podczas i po lockdown’nie
- Analiza radzenia sobie z pandemią przez poszczególne kraje,
- Tematyka środków ochrony osobistej i ich rynku,
- Kultura w dobie pandemii – cyfryzacja przekazu i kryzys nieobecności widza,
- Upadłość – znaczenie podczas COVID-19.
Jesteśmy także otwarci na inne obszary odnoszące się w sposób szczególny do wskazanej tematyki. Ze względu na istotność podejmowanej problematyki, oprócz wersji drukowanej monografia zostanie udostępniona bezpłatnie w formie e-booka.
Autorów zainteresowanych publikacją zapraszamy do przesyłania abstraktów tekstów do 1800 znaków ze spacjami. Termin nadsyłania abstraktów to 24 maja 2020 roku. Po tym terminie każdy Autor otrzyma odpowiedź o kwalifikacji tekstu do druku. Cały tekst (do 40 000 znaków ze spacjami) będzie należało przesłać do dnia 14 czerwca 2020 r. Planowo monografia ukaże się w sierpniu 2020 r.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem:
Obecnie za publikację rozdziału w recenzowanej monografii naukowej wydanej przez nasze wydawnictwo przysługuje 5 pkt. MNiSW. Jest to podstawa do ubiegania się o stypendia naukowe, wyróżnienia uczelniane, granty oraz poszerzanie swojego dorobku naukowego.
Publikacja będzie miała nadany nr ISBN, a każdy autor otrzyma zaświadczenie o publikacji oraz 2 egzemplarze autorskie książki. Koszt publikacji tekstu w monografii zbiorowej to 200 zł.
Wymogi edytorskie zostaną przesłane Autorom w osobnym mailu, po zakwalifikowaniu tekstu do druku.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem: