Pomożemy Ci w zdobyciu finansowania badań naukowych!

Każdy naukowiec chcący rozwijać swoje pasje a także chcący przyczynić się do rozwoju nauki staje w pewnym momencie przed problematyką źródeł finansowania badań naukowych. We wszelkiego rodzaju stypendiach i nagrodach możliwych do otrzymania jednym z głównych kryteriów ich przyznania jest właśnie bycie kierownikiem lub uczestnikiem projektu badawczego. Możliwości zdobycia grantów na badania jest naprawdę wiele. Programy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju czy Narodowego Centrum Nauki oferują możliwość zdobycia odpowiedniego finansowania na przeprowadzenie badań – nawet dla młodych naukowców.

Niemniej problematyczny jest sam proces składania wniosku o grant. Formularze najczęściej są wyjątkowo zawiłe, wymagają specjalistycznej wiedzy metodologicznej, a także finansowej, prawnej,  administracyjnej czy językowej. W związku z powyższym młody naukowiec nie może skupić się na meritum wniosku, tylko musi rozpraszać swoją uwagę po różnych, mało istotnych niuansach i zagadnieniach. Co więcej każdy, nawet najmniejszy błąd formalny może wyeliminować  wniosek z procedowania o finansowanie. W związku z tym brak doświadczenia w powyższym względzie może spowodować zmarnowanie całej pracy włożonej w przygotowanie wniosku.

Wiedząc jak funkcjonuje przygotowywanie i składanie wniosków o finansowanie badań, podsiadając niemałe doświadczenie w tej materii oraz zespół ludzi wprawionych w pisaniu wniosków o granty: prawników, tłumaczy, doświadczonych naukowców chcemy zaproponować Państwu odciążenie od tej uciążliwej materii.

Stworzymy wraz z Tobą wniosek o grant!
Możesz skupić się wyłącznie ma meritum. Nasz zespół stworzy dla Ciebie profesjonalny wniosek o grant skierowany do dowolnej instytucji grantowej. We współpracy z nami będziesz mógł skupić się wyłącznie na rzeczach merytorycznych – przedmiocie swoich badań. Natomiast my odciążymy cię od żmudnego procesu pisania wniosku, obliczania kosztów kwalifikowanych, kosztów pośrednich i bezpośrednich oraz wszelkiego rodzaju formalności i uciążliwości związanych z procedurą grantową, zakupem aparatury badawczej czy uzasadnieniem wniosku. Wystarczy, że masz pomysł. My pomożemy zdobyć Ci finansowanie!

Jak to działa?

 1. Masz pomysł.
 2. Kontaktujesz się z nami w celu omówienia możliwości zdobycia finansowania.
 3. Przygotowujemy kosztorys sporządzenia wniosku.
 4. Wspólnie omawiamy meritum Twojego planu badawczego.
 5. Przygotowujemy wspólnie wniosek.
 6. Monitorujemy procedury.
 7. Obliczamy finansowanie.
 8. Ewaluujemy wniosek przed wysłaniem do instytucji grantowej.
 9. Składasz wniosek o grant.
 10. W przypadku otrzymania finansowania – jeśli zechcesz pomagamy Ci na dalszych etapach prowadzenia dokumentacji i rozliczania kosztów.

 W czym konkretnie pomagamy?

 • Przeprowadzamy przez proces pisania wniosku ,
 • Wskazujemy jakie formalności musisz dopełnić z uczelnią,
 • Piszemy wniosek – przy Twoim udziale wyłącznie merytorycznym,
 • Tłumaczymy wnioski na inne języki (jeśli konieczne jest to w procedurze grantowej),
 • Sporządzamy dokumentacje, którą musisz przekazać do instytucji grantowej,
 • Optymalizujemy dane przekazywane (pomagamy napisać życiorys, przedstawić efektywnie Twoje osiągnięcia),
 • Sporządzamy kosztorys,
 • Sporządzamy plan badań,
 • Rozwiązujemy wszelkie procedury prawne dotyczące składania wniosku,
 • Przed wysłaniem wniosku dokonujemy jego ewaluacji,
 • Jeśli sobie tego życzysz – pomagamy Ci w prowadzeniu dokumentacji jeśli otrzymasz grant.

Co muszę posiadać na początku?
Przede wszystkim pomysł! Nasi redaktorzy i naukowcy współpracujący stworzą z niego dokumentację grantową. Niemniej warto byłoby, gdyby Twoja idea miała formę nieco już usystematyzowaną  – draft – kilka stron maszynopisu na temat tego, co chciałbyś stworzyć, na co potrzebne Ci są środki, jak widzisz cały pomysł.

Nie martw się o kosztorysy, metodologię, plany badań, czy uzasadnienie wniosku – my stworzymy to za Ciebie!

Co zyskuję?
Korzystając z usług profesjonalnych i doświadczonych naukowców zyskujesz:

 • Pewność, że wniosek został poprawnie sformułowany pod względem formalnym,
 • Wysoką jakość merytoryczną w stworzeniu wniosku,
 • Czas – napisanie dobrego wniosku grantowego jest bardzo czasochłonne,
 • Doświadczenie – nie musisz martwić się o niuanse w wypełnianiu skomplikowanych tabel i rubryk,
 • Znacznie zwiększasz swoje szanse na otrzymanie grantu,
 • Już samo złożenie wniosku grantowego jest znaczącym punktem w CV, który często przesądza np. o otrzymaniu stypendium.

Ile to trwa?
Najczęściej na wypełnienie stworzenie pełnego wniosku potrzebujemy ok. miesiąca. Lecz jest to uzależnione od stopnia jego skomplikowania. Warunki ustalamy indywidualnie.

Ile to kosztuje?
Wyceny dokonujemy indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu:

e-mail: kontakt@think-make.pl

Tel. 576 701 800

Czy na pewno dostanę grant?
Należy pamiętać, że procedura oceny wniosku o grant jest wieloetapowa i składa się najczęściej z uznaniowego działania poszczególnych recenzentów. Skorzystanie z profesjonalnej pomocy zdecydowanie zwiększa szanse na przyznanie grantu, jednakże nie gwarantuje otrzymania finansowania.

Koordynacja współpracy z uczelnią
Należy pamiętać, że większość wniosków przed złożeniem wymaga akceptacji ze strony władz uczelni. Niniejszą współpracę koordynujemy i pomagamy w uzyskaniu takiej akceptacji. Należy jednak pamiętać, że sformułowane przez naukowców wnioski mogą być odmienne od zdania władz uczelni. W takim wypadku zawsze współpracujemy w celu osiągnięcia kompromisu. Taka sytuacja nie wynika z błędów czy niedopatrzeń, tylko z rozbieżnego podejścia do procedury grantowej przez instytucję oraz osobę aplikującą. Niemniej wymaga ona profesjonalnego zarządzania procesem naukowym, które oferujemy.

Do jakich instytucji kierowane są wnioski które tworzymy?
Tworzymy każdego rodzaju wnioski o granty. Są to programy organizowane przez: MNiSW, NCN, NCBR, FNP, NAVA. Tworzymy także wnioski o stypendia.

Obecnie przygotowujemy wnioski m.in. do:
Preludium 17 – nabór kończy się 17 czerwca. Jest to program w którym kierownikiem może być młody badacz nieposiadający stopnia naukowego doktora.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

e-mail: kontakt@think-make.pl

tel. 690 090 676


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *