Publikuj

Cieszymy się, że jesteś zainteresowany współpracą. Zapewne zastanawiasz się czy możesz u nas opublikować swoją pracę i w jaki sposób to zrobić? Poniżej prezentujemy zbiór najważniejszych pytań i odpowiedzi. Gdyby wśród nich nie było informacji na temat, który Cię interesuje, pamiętaj, że zawsze możesz skontaktować się z nami: kontakt@think-make.pl

Kto może publikować?

Absolutnie każdy! Student, magister, doktor, profesor. Tytuł nie ma dla nas znaczenia, bo każdy zasługuje na możliwość wyrażania poglądów oraz popularyzacji nauki. Pamiętaj jednak, że przykładamy staranność, aby nasze publikacje były merytorycznie poprawne. Dlatego też przed publikacją Twój tekst zostanie poddany “ślepej” recenzji niezależnego specjalisty (double blind review). Nie będzie znał on Twojej tożsamości. Sprawdzi jednak poprawność metodologiczną i naukową.

Prace z jakich dziedzin nauk są publikowane przez wydawnictwo?

Specjalizujemy się w wydawaniu prac z dziedzin nauk prawnych, politologicznych, społecznych, humanistycznych, ekonomicznych i gospodarczych. Piszemy też o kulturze, bo uważamy, że to dzięki niej kształtuje się nasza tożsamość. Jeśli jednak chcesz wydać pracę z innej dziedziny nauki, to skontaktuj się z nami, postaramy się to umożliwić.

Jakie istnieją możliwości publikacji?

Swoją pracę możesz opublikować jako osobną książkę (monografie), której będziesz wyłącznym autorem. Możesz także opublikować swój artykuł w monografiach tematycznych, które regularnie publikujemy – będziesz autorem jednego z rozdziałów. Istnieje także możliwość publikacji artykułu naukowego w prowadzonym przez nas czasopiśmie naukowym.

Co zyskuje dzięki publikacji?

Przede wszystkim prestiż w środowisku naukowym, możliwość podzielenia się swoimi wynikami badań. Ponadto publikacja taka pozwala ubiegać się o różnego rodzaju stypendia naukowe i dofinansowania. Publikacja książkowa jest także niezbędna do otworzenia przewodu doktorskiego.

Co mogę opublikować?

Każdy tekst naukowy, wyniki badań, podręcznik i monografię. Można publikować także pracę licencjackie, magisterskie i doktorskie. Jeżeli uważasz, że Twoja praca magisterska zasługuje na publikację, to koniecznie się z nami skontaktuj!

Jak wygląda proces publikacji?

Cały proces jest koordynowanie indywidualnie przez przedstawiciela wydawnictwa. Po przesłaniu tekstu do publikacji ustalamy jej warunki (w zależności od jej rodzaju). Autor ma wgląd w proces publikacyjny na każdym jego etapie. Każda praca przed opublikowaniem jest sprawdzana merytorycznie, językowo. Przed wybraniem ostatecznego tekstu do druku, autor wprowadza korektę. Potem już tylko nadanie numeru ISBN i druk. Następnie można cieszyć się wydrukowaną książka.

Jakie są koszty publikacji?

Najczęściej książki publikujemy w systemie self publishing. Oznacza to, że przed wydrukiem ustalamy z autorem koszty jakie należy ponieść w związku z publikacją i obliczamy zyski jakie może przynieść książka. Naszym celem, oprócz publikacji wartościowych pozycji jest umożliwienie autorom czerpania zysków z wydanych książek.

Czy książka będzie dostępna w księgarniach?

To Ty decydujesz. Możemy wprowadzić ją do księgarni, do sklepu internetowego, do bibliotek lub cały nakład może trafić do Ciebie. Ustalamy to przed podpisaniem umowy wydawniczej.